Pořiďte si zlato

0 Comments


Ekonomická situace může být i velice křehkou záležitostí. A stačí klidně i jenom málo k tomu, aby se tato destabilizovala, se vším, co k něčemu takovému náleží. A něco podobného zažíváme v posledních měsících i my sami. Koronavirus narušil chod naší ekonomiky, co chvíli tu dochází k nějakým těm omezením, zákazům a dalším komplikacím, a z toho pramení i problémy, jež zažíváme v hospodářství.
Jenom slepý si ještě nevšiml, jak to právě zmíněné poškodilo naši měnu. Oč méně hodnotné jsou naše peníze, jak nejednou i dramaticky vzrostly ceny všeho možného. A jak tedy byli tímto negativním trendem ovlivněni především ti nejzodpovědnější z nás, ti, kdo si pilně šetří, aby měli za tři. Ti totiž mají třeba i stále více finančních prostředků, za něž si toho ale mohou pořád méně a méně koupit. A vše naznačuje, že bude tento trend i nadále pokračovat.

zlaté desky

A jak se má ten, kdo vlastní nějaké finanční úspory, zařídit, aby mu tyto neztrácely svoji hodnotu? Má-li zdravý rozum, vybere hotové peníze z nejrůznějších úkrytů, zplundruje nic nebo skoro nic nevynášející účty a investuje do zlata. Protože cena zlata je něčím, co je dlouhodobě stabilní, na tu se lze na rozdíl od nejrůznějších jiných investičních instrumentů vždycky spolehnout. Ještě nikdy se nestalo a minimálně po dlouhou řadu let se ani nestane, aby tento drahý kov ztratil funkci pojistky, na niž se sází v komplikovaných dobách.

zlaté destičky

Zlato je v nestabilních dobách tím jediným, na co se dá spolehnout. To má svoji stabilní cenu, a když měna oslabí, dostane se jí právě za zlato daleko víc než v dobrých časech. A proto ti, kdo si zavčasu koupili své zlaté slitky nebo mince, mají v současnosti žně, proto na tom tito vydělali. Ale vydělávají na tom i ti, kdo si zlatou rezervu pořizují teprve v dnešní době. Protože jde naše měna i nadále dolů a tím hodnota drahých kovů roste. A i vy na tom můžete profitovat.